× Ana Sayfa HAKKIMIZDA KİK KARARLARI YARGI KARARLARI MEVZUATLAR SON YAYINLANANLAR İletişim

Hakkımızda

Hakkımızda


HAKKIMIZDA

Bilindiği üzere kamunun ihtiyacı olan “Alım- satım, kamu idarelerine ait taşınmazların üçüncü kişilere kiralanması, kamu idarelerine ait taşınmazlar üzerinde üçüncü kişiler lehine mülkiyetin gayri ayni hak tesisi” işlemleri 2886 Sayılı “Devlet İhaleleri Kanunu” kapsamında gerçekleştirilirken 01.01.2003 tarihinden itibaren yürürlüğe giren ve artık AB normlarına uygun eski bilgilerin raflara kaldırıldığı, köklü yenilikleri içeren “4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu” ve “4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu” uygulanmaya başlanmıştır.

Tabi yeni mevzuatlar bir önceki ihale mevzuatında yaşanan tecrübeler ışığında ayrıntılı olarak düzenlenirken yeni bazı kurum ve kavramları da beraberinde getirmiştir. Bir önceki yasada isteklinin idari dava açma dışında bir hakkı bulunmazken yeni kamu ihale yasası tamamen özerk bir kuruluş olan, görevini yaparken hiçbir makamdan emir ve talimat almayan Kamu İhale Kurumu tarafından yönlendirilecek, itilaf halinde istekliler hak arama merci olarak önce idareye sonrasında ise bu kurula başvurarak çok daha kısa sürede karara bağlanacaktır.

Bütün bu hususlar hem kamu idarelerince ve hem de istekliler bakımından “Kamu ihale kanunu ve ikincil mevzuatlarını” çok iyi takip etmeleri ve hep güncel kalmaları ihtiyacını doğurmuştur.

Bu süreçle başlayan “Kamu İhale Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri” siz değerli müşterilerimize AKELSAN GROUP DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. unvanı altında konusunda deneyimli hukukçu ve uzmanlarımız ile sözleşmeli olarak verilmeye başlanmıştır.

Siz değerli müşterilerimizin teveccüh ve teşviki ile bu hizmetlerimizin “e-hizmet” olarak sunulması zarureti “ihalerehberim.com.tr” hizmetimizi başlatan ilk kıvılcım olmuştur. Bunu yaparken hizmetimizin muadillerimizden farklı olarak “SADE, YALIN, SONUÇ ODAKLI” olmasına özen gösterilmiş hem idareler ve hem de istekliler veya istekli olabilecekler bakımından “İnteraktif” tabanlı bir hizmet devreye alınmıştır.

“BİLGİ GÜÇTÜR” sloganıyla kamu ihaleleri için kendinize güvenerek yolunuza devam etmek isterseniz doğru adreste olduğunuzu bizimle çalışmaya başladığınız andan itibaren hissedeceksiniz.

Saygılarımızla,